Dlaczego trzeba używać podkładu pod podłogi?

Wybierając podkład, nawet klienci, którzy przeprowadzili już małe badania, często nie wiedzą, jaki jest najlepszy podkład pod podłogę z paneli.

Trzeba bowiem wybrać taki podkład, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Wybór dostępnych w sprzedaży podkładów podłogowych jest przytłaczający, ale kluczowe jest określenie, który podkład będzie najlepiej służył twoim zastosowaniom.

Dlaczego trzeba używać podkładu pod podłogi?

Jaki podkład pod panele będzie odpowiedni?

Jeśli układasz podłogę z litego drewna, drewna konstrukcyjnego, LVT lub laminatu na podłożu betonowym, głównym problemem, który należy wziąć pod uwagę, jest wilgotność. Ponieważ beton jest porowaty, woda może łatwo wniknąć do środka, a następnie uszkodzić warstwę podłogi, powodując wypaczenie i pleśń. Aby temu zapobiec, wybierz podkład z wbudowaną paroizolacją, która chroni podłogę przed wilgocią i wilgocią spływającą z zimnego betonu.

Jeśli podłożem są standardowe deski podłogowe, możesz nie chcieć używać podkładu z wbudowaną paroizolacją, ponieważ wiąże się to z ryzykiem uwięzienia wilgoci w naturalnym drewnie, powodując problemy z pleśnią i wypaczeniem, których chcesz uniknąć. Jeśli jednak kładziesz panele w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgoci, takich jak kuchnia, łazienka lub pomieszczenie gospodarcze, wybierz podkład z barierą wilgoci, który położysz pod wodoodporną podłogą z paneli winylowych.

Ogólnie rzecz biorąc, podkład pod podłogi betonowe będzie miał wbudowaną barierę dla wilgoci, w przypadku większości podłóg drewnianych ta bariera przeciwwilgociowa nie jest potrzebna. Jeśli podłoże nie jest równe, warto przyjrzeć się podkładowi zdolnemu do poziomowania. Układanie podłóg laminowanych lub podłóg drewnianych na nierównym podłożu, które nie zostało wyrównane, często prowadzi do uszkodzenia podłogi. Wielu klientów zastanawia się, jaki podkład pod panele – Greenfloor.sklep.pl posiada w ofercie wiele rodzajów podkładów pod podłogi z różnych materiałów i w zależności od potrzeb. Dobry podkład to również izolacja akustyczna i cieplna oraz kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym.