Szklana balustrada na balkon – tak czy nie?

W przypadku, gdy jesteśmy na etapie budowy naszego nowego domu i jest on piętrowy to być może chcemy na piętrze zrobić balkon.

Wtedy zapewne dobrym rozwiązaniem może okazać się także balustrada, która będzie znakomitym zabezpieczeniem przede wszystkim przed upadkiem. Jednak zanim ją kupimy i zamontujemy to oczywiście trzeba jeszcze dokonać wyboru. Wielu osobom podobają się balustrady ze szkła, ale czy jest to dobry pomysł na balkon? Powiedzmy sobie o tym nieco więcej.

Czy to na pewno bezpieczne rozwiązanie?

Mając jakiekolwiek wątpliwości odnośnie balustrady ze szkła na balkonie zapewne dotyczą one głównie bezpieczeństwa co jest jak najbardziej zrozumiałe. Właśnie z tego względu, gdy decydujemy się na szklaną balustradę koniecznie musi być ona wykonana z materiałów najwyższej jakości, ponieważ w zasadzie tylko wtedy będzie w pełni bezpieczna, a chyba taki jest nasz cel. Najlepszym materiałem będzie szkło hartowane – nada się ono do zastosowania nawet w przypadku, gdy z balkonu będą korzystać dzieci czy też osoby mające problemy z poruszaniem się. Musimy wiedzieć o tym, że szkło hartowane z powodzeniem wytrzyma nawet bardzo mocne próby uderzenia czy uszkodzenia go, a więc jak widać jest to odpowiedni materiał, jeśli chcemy mieć go na swoim balkonie.
Szklana balustrada na balkon – tak czy nie?

Montować samemu czy nie?

Nie da się ukryć, że koszt zakupu balustrady ze szkła hartowanego jest po prostu bardzo wysoki. Właśnie z tego względu ludzie często starają się szukać oszczędności np. w montażu próbując montować taką balustradę samodzielnie. Jednak jak okazuje się w praktyce raczej nie jest to najlepszy pomysł, bo wtedy istnieje ryzyko tego, że zrobimy coś źle. Dlatego też lepiej jest zapłacić jakiemuś fachowcowi i przynajmniej mieć pewność, że balustrada będzie zamontowana poprawnie. Zatem jak widać kiedy interesują nas balustrady całoszklane na balkon to jak najbardziej możemy się na coś takiego bez obaw zdecydować i będzie to bardzo dobre rozwiązanie.