Co każdy powinien wiedzieć o astmie?

Astma jest bardzo poważną chorobą, która, jeśli nie zostanie zdiagnozowana i nie będzie monitorowana, może się pogorszyć i być może nawet śmiertelna.

Upewnij się, że posiadasz informacje, które powinieneś wiedzieć o astmie na wypadek, gdyby Ty lub ktoś, kogo znasz, ma objawy astmy. Ten artykuł dostarczy Ci informacji, które musisz znać.Zdrowa dieta może pomóc lepiej radzić sobie z astmą. Badania wykazały, że przetworzona żywność, cukier i tłuszcze trans mogą powodować stany zapalne, które mogą wywoływać astmę. Nie musisz całkowicie wycinać tych produktów, ale powinieneś ograniczyć je do minimum.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Jeśli Twoje dziecko wykazuje jakiekolwiek objawy astmy, natychmiast zanieś je do lekarza. Rozpoczęcie leczenia w młodym wieku może pomóc Twojemu dziecku żyć dłużej i zdrowiej. Upewnij się, że lekarz Twojego dziecka sprawdza, czy nie ma astmy podczas corocznych badań kontrolnych.Jeśli zdiagnozowano u Ciebie astmę, chcesz mieć pewność, że lekarz przepisze Ci inhalator ratunkowy. Będziesz chciał zabrać ze sobą ten ratowniczy inhalator, gdziekolwiek jesteś. Powód tego jest bardzo prosty: po prostu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz miał atak astmy.Kiedy pakujesz się na wakacje i masz astmę, pamiętaj o zabraniu dodatkowego inhalatora ratunkowego. W przypadku zgubienia inhalatora posiadanie kopii zapasowej zapewni, że nie obejdziesz się bez leków. Nie zapomnij też zabrać ze sobą tabletek na astmę.Jeśli cierpisz na astmę i masz w domu dywan, możesz rozważyć pozbycie się go i zastąpienie go drewnianą podłogą. Dywany mają tendencję do gromadzenia kurzu i innych niezdrowych materiałów, które mogą wywoływać objawy i ataki astmy. Co każdy powinien wiedzieć o astmie?

Jeśli zatrzymujesz swój dywan, pamiętaj, aby często go odkurzać.Zawsze rób coroczny zastrzyk przeciw grypie! Nawet jeśli zwykle nie jesteś podatny na przeziębienia i grypę w odpowiednich porach roku, kiedy masz astmę, zawsze najlepiej jest chronić się w jak największym stopniu przed rozwojem infekcji zatok lub problemów z oddychaniem – z których oba są czasami spowodowane przez grypa.Nawet jeśli objawy astmy nie ustępują, ważne jest, aby nadal co 6 miesięcy odwiedzać lekarza.

Czasami lekarz może chcieć przeprowadzić testy, aby sprawdzić rozwój oddychania. Jeśli sytuacja się poprawi, może ograniczyć twoje leczenie lub zachować je bez zmian.Im bardziej wilgotny jest twój dom, tym łatwiej rozwija się pleśń i pleśń. Substancje te są głównymi wyzwalaczami ataków astmy. Utrzymanie wilgoci z dala od powietrza w Twoim domu przyniesie wiele korzyści. Zimą wraz z grzejnikiem używaj osuszacza, a latem możesz używać klimatyzatora do kontrolowania ilości wody w powietrzu w domu.Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo stosować leki na astmę. Musisz dowiedzieć się wszystkiego o swoim leku. Musisz wiedzieć, jak go przyjmować i kiedy, jakie są potencjalne skutki uboczne i jak dokładnie kontroluje astmę. Jeśli używasz inhalatora z dozownikiem, dowiedz się, jak go prawidłowo używać.Na początku tego artykułu stwierdzono, że astma może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych, ale tak długo, jak masz wiedzę, której potrzebujesz na temat astmy, często tego unikasz. Teraz, gdy masz tę wiedzę z lektury tego artykułu, jesteś przygotowany na radzenie sobie z astmą.