Jak wybrać odpowiednie płytki do kuchni i łazienki

Na ścianach w naszych kuchniach i łazienkach najczęściej stosujemy różnego typu płytki, mogą być to płytki ceramiczne lub też gresowe.

Dzięki temu zabezpieczymy ściany przed wilgocią, sprawimy iż nasze pomieszczenia będą wyglądały schludnie i elegancko. Do wyboru mamy bardzo wiele kolorów płytek, różne odcienie, płytki imitujące kamień naturalny, drewno. Znajdziemy więc płytki, które możemy łatwo dopasować kolorystycznie do naszych mebli czy też do płytek na podłodze.

Jak wybrać odpowiednie płytki do kuchni i łazienki

Płytki ścienne do kuchni w odcieniu kremowym

W przypadku ścian często wykorzystujemy glazurę, posiada ona gładką powierzchnię, jest odporna na zabrudzenia, dzięki czemu umieszczenie płytek przy zlewie będzie bardzo dobrym pomysłem. Poszukujemy płytek odpornych na ścieranie, możemy wybrać różne klasy, oznaczenia znajdziemy na pudełkach lub też możemy zapytać sprzedawcę. Płytki gatunku pierwszego często są rektyfikowane, jest to proces polegający na docięciu boków, dzięki czemu płytki dobrze do siebie pasują, możemy wówczas stosować bardzo wąską fugę. Da to ciekawy efekt, uzyskamy powierzchnię gładką, która będzie bardzo dobrze prezentowała się w naszej kuchni.

Jeżeli poszukujemy płytek jasnych, które posiadają odcień kremowy, możemy wybrać płytkę Egen Adair, jest to płytka rektyfikowana, o wymiarach 30 x 90 cm. Płytka ta charakteryzuje się wysoką jakością, jest to gres nieszkliwiony. Najczęściej gres tego rodzaju będzie zaimpregnowany przez producenta, w niektórych przypadkach możemy zastosować także specjalne preparaty, które lepiej zabezpieczają powierzchnię ściany. Standardowe wymiary sprawiają, że możemy łączyć je także z innymi modelami płytek, dzięki czemu uzyskamy ciekawe zestawienia. Płytki Adair Blanco oraz Adair Tortora posiadają nieregularny rysunek, są to płytki tonalne, oznacza to, iż poszczególne płytki nieco się różnią, sprawia to, że są bardziej podobne do naturalnego kamienia czy też betonu, który mogą naśladować.

Płytki ścienne Egen Adair możemy zakupić w sklepie internetowym https://e-plytki.eu/pl/c/ADAIR/7574, jest to dobre rozwiązanie, jeżeli poszukujemy płytek, które pomogą nam stworzyć jasne pomieszczenia. Dzięki temu możemy nieco powiększyć wizualnie naszą kuchnię czy też łazienkę, łatwo także połączymy je z innymi kolorystycznie płytkami, które znajdą się przykładowo na podłodze.