Różne rodzaje skóry do wyrobów kaletniczych

Paski do spodni są jednym z nielicznych wyrobów skórzanych, w których wykorzystywana jest cała grubość skóry.

Większość pasów jest wykonana ze skóry bydlęcej, ale używa się również skóry wieprzowej i jagnięcej. Oczywiście paski ze skóry klejonej nie będą tak trwałe jak paski szyte. W sprzedaży znajdziemy również portfele wykonane z każdego gatunku skóry, od sztucznej po pełną licową. Dobry portfel powinien być giętki, lekki i mocny, a najpopularniejszym wyborem jest skóra cielęca, choć jeśli dobrze poszukasz i jesteś gotów zapłacić więcej, znajdziesz całą gamę egzotycznych skórzanych portfeli z mniej znanych zwierząt.

Różne rodzaje skóry do wyrobów kaletniczych

Sklep CraftPoint z wyrobami kaletniczymi

Skóra bydlęca to najczęściej wybierana skóra na wyroby, ale rynek modowy wykorzystuje również skóry bardziej egzotyczne, takie jak skóry strusia czy krokodyla. Zamsz również jest popularną formą skóry, szczególnie na obuwie i rękawiczki ze względu na jej miękkość i wygodę. Nubuk oferuje ten sam poziom komfortu, ale jest mocniejszą i trwalszą skórą. Wykonanie pochwy noża jest podobne do wykonania kabury, gdzie skóra jest formowana na mokro, aby zachować kształt noża czy broni, a następnie jest utrwalana za pomocą specjalnych substancji. Meble skórzane stanowią około 15 procent wszystkich wyrobów skórzanych, a popyt na nie stale rośnie. Jeśli chcesz wyrobów trwałych i eleganckich, wybierz skórę bydlęcą licową.

Dawniej biedni ludzie wykorzystywali skóry królików lub jeleni do tworzenia ciepłych rękawic zimowych, pozostawiając skórę wewnątrz dla dodatkowego ciepła, podczas gdy bogate osoby nosiły misternie wykonane rękawiczki z najdelikatniejszej i najcieńszej skóry. Te dwie funkcje rękawic skórzanych, użyteczność i moda, pozostają z nami do dziś. Skóra używana do wyrobu biżuterii i akcesoriów jest wybierana ze względu na jej miękkość, dlatego cielęca i jagnięca są popularnym wyborem, jako zamsz lub nappa, ogólne określenie miękkiej skóry anilinowej.

W sklepie CraftPoint znajdziesz szeroki wybór produktów do wyrobów skórzanych, galanterię, skórę w wielu gatunkach oraz narzędzia i środki chemiczne do skór. Zszycie skóry jest oczywiście bardzo ważnym elementem trwałości gotowego produktu. Wszystkie towary skórzane, z wyjątkiem tych luksusowych i najdroższych, będą szyte maszynowo w fabryce. Należy oczywiście zawsze sprawdzić jakość szwów oraz czy gorsze gatunki skóry nie zostały przyszyte w ukrytych miejscach.