Nowoczesne wyposażenie dla gastronomii

Każda restauracja powinna posiadać odpowiednie wyposażenie, dzięki temu można szybko serwować dania.

Sercem każdej kuchni będzie piec, w którym będziemy mogli przygotowywać różnego rodzaju potrawy. Często wykorzystuje się piece elektryczne, będą one dobrym rozwiązaniem w przypadku kiedy nie posiadamy podłączenia gazowego w naszej restauracji. Oczywiście piece elektryczne pozwalają na szybkie uzyskanie wysokiej temperatury oraz wysokiej jakości obróbkę termiczną.

Nowoczesne wyposażenie dla gastronomii

Jakie funkcje posiadają piece wsadowe elektryczne?

Nowoczesne piece pozwalają na szybkie przygotowanie potraw, pozwalają na odpowiednią regulację temperatury, często posiadają także cyfrowe panele do zarządzania. Oczywiście możemy w tym przypadku wykorzystać także nowoczesne systemy które pozwalają na ustawienia za pomocą telefonów komórkowych. Piece umożliwiają także regulację temperatury dla poszczególnych półek, dzięki czemu możemy przygotowywać w tym samym czasie wiele różnych posiłków, w przypadku restauracji będzie to bardzo przydatne. Dodatkowo producenci coraz częściej oferują piece energooszczędne które posiadają nowoczesne grzałki, parowniki które pozwalają na ustawienia ECO dzięki czemu możemy zaoszczędzić energię elektryczną.

Znajdziemy na rynku wiele modeli które posiadają także funkcję samoczyszczenia, z pewnością będzie to bardzo wygodne w przypadku kiedy wydajemy wiele dań, chcemy szybko umyć piec, aby przygotowywać nowe wypieki. Oczywiście mogą być to także piece dla piekarzy, w tym przypadku istotne będą zaparowniki które odpowiadają za wytwarzanie mokrej pary. Piece tego typu posiadają także izolację, dzięki czemu piec nie będzie się nagrzewał na zewnątrz, co będzie dużo zaletą, zwłaszcza jeżeli posiadamy mało wydajny system wentylacyjny. Dzięki temu nie wytwarzają dodatkowej temperatury, z pewnością tego typu rozwiązania sprawdzają się w wielu profesjonalnych kuchniach.

Nowoczesne piece wsadowe elektryczne pozwalają także na łatwe umieszczenie i wyjęcie wkładu, można wykorzystać w tym celu odpowiednio przygotowane wózki, zwłaszcza w przypadku piekarni będzie to duża zaleta, kiedy będziemy chcieli w ciągu nocy wypiec jak największą ilość chlebów czy też bułek, aby rano dostarczyć je do sklepów.