Dziwnówek – noclegi i apartamenty nad morzem dla aktywnych

Dziwnówek noclegi – widok na plażę i morze w Dziwnówku

Dziwnówek to wieś położona w województwie zachodniopomorskim. Chętnie odwiedzają ją osoby poszukujące miejsca na wakacyjne noclegi nad morzem. Dziwnówek może pochwalić się jedną z najczystszych plaż w Polsce i wieloma możliwościami aktywnego spędzania czasu. To również o wiele cichsze i spokojniejsze miejsce niż dobrze znane wszystkim popularne nadbałtyckie kurorty.

Dziwnówek to wieś położona w północnej części powiatu kamieńskiego, u nasady Mierzei Dziwnowskiej – między Bałtykiem a Zatoką Wrzosowską. Do 1945 r. występowała ona pod niemiecką nazwą Klein Dievenow. Od 1974 do 2005 r. Dziwnówek miał nawet status uzdrowiska, dzięki czemu na terenie wsi otwierano zakłady lecznictwa (przede wszystkim chorób układu oddechowego i układu ruchu u dzieci).

Obecnie jest to miejscowość o charakterze turystycznym. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a jednocześnie jest spokojniejsza niż większe nadbałtyckie kurorty w okolicy. Osoby planujące wakacyjne noclegi nad morzem bez problemu mogą wynająć zarówno budżetowe pokoje Dziwnówek w gospodarstwach agroturystycznych, jak i nowoczesne apartamenty Dziwnówek (np. Horizon Park). W takich miejscach można odpocząć w naprawdę doskonałych warunkach.

A co konkretnie mogą robić i gdzie mogą pójść osoby, które na urlopową destynację wybrały właśnie Dziwnówek? Apartamenty chętnie wynajmują tam m.in. turyści ukierunkowani na aktywny wypoczynek.

Dziwnówek – noclegi blisko morza i plaży

Noclegi Dziwnówek to dobra opcja na urlop dla osób, które szukają miejsca zarówno do zażywania morskich i słonecznych kąpieli, jak i spacerów brzegiem morza. Plaża w Dziwnówku jest szeroka, pokryta drobnym piaskiem, a dodatkowo może pochwalić się wysokim poziomem czystości – razem z plażami w pobliskich Dziwnowie i Międzywodziu została nagrodzona certyfikatem „Błękitnej Flagi”.

Plaża w Dziwnówku zachęca nie tylko do opalania, ale także do spacerów. Można nią dojść do położonego nieopodal Łukęcina albo do Dziwnowa – miejsca, w którym rzeka Dziwna uchodzi do morza.

Dziwnówek – noclegi polecane rowerzystom

Apartamenty Dziwnówek chętnie wynajmują miłośnicy jazdy na rowerze. Przez wieś oraz jej najbliższe okolice przebiega sporo szklaków turystycznych i dróg rowerowych, których pokonywanie pozwala zwiedzić najciekawsze zakątki i podziwiać piękno nadbałtyckiej przyrody.

Szczególną popularnością cieszy się pętla z Dziwnówka do Międzywodzia i z powrotem do Dziwnówka, mająca blisko 25 kilometrów. Częściowo biegnie ona przez las, częściowo przy drodze wyodrębnioną ścieżką rowerową, a jej cechą charakterystyczną są bardzo ładne krajobrazy. Nieco dłuższa – ponad 32 kilometry – jest pętla z Dziwnówka do Trzęsacza. Trasa jest łatwa i ciągnie się ścieżką rowerową przez las przy samym morzu. Bez problemu pokonują ją całe rodziny.

Apartamenty Dziwnówek – dla miłośników sportów wodnych

Apartamenty nad morzem w Dziwnówku cieszą się również sporym zainteresowaniem miłośników sportów wodnych. Wieś jest położona nad Zatoką Wrzosowską, która łączy Zalew Kamieński z rzeką Dziwną. Z jednej strony – zatoka jest miejscem o wybitnych walorach krajobrazowych i przyrodniczych, z drugiej – ze względu na specyficzne warunki wodno-wietrzne to świetne miejsce do uprawiania m.in. windsurfingu oraz kitesurfingu. W licznych przystaniach można wynająć również rowery wodne oraz kajaki.

Ładna, czysta plaża, mnóstwo tras pieszych i rowerowych, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i komfortowe apartamenty – Dziwnówek, mimo że nie jest dużą miejscowością, oferuje wiele atrakcji i udogodnień dla turystów, dlatego warto zarezerwować tam noclegi na najbliższy urlop!