Dlaczego warto odwiedzić Niechorze?

Niechorze to malownicze miasteczko położone nad morzem, w województwie zachodniopomorskim.

Niedaleko znajduje się Jezioro Liwia Łuża, Niechorze przyciąga turystów ze względu na piaszczyste plaże. W sezonie letnim przyjeżdża tu wielu turystów, możemy wypoczywać nad morzem, jak również nad pięknym jeziorem. Znajdziemy tu wiele atrakcji, możemy zobaczyć to latarnię morską z XIX wieku o wysokości 45 m, która obecnie jest wpisana do rejestru zabytków. Znajduje się tu także kolej wąskotorowa, możemy zwiedzać również Motylarnię.

Dlaczego warto odwiedzić Niechorze?

Atrakcje turystyczne w Niechorzu

W Niechorzu znajduje się także w muzeum Rybołówstwa Morskiego, posiada wiele ciekawych zbiorów związanych z rybołówstwem, tradycją tej okolicy. Możemy zobaczyć tu stare łodzie, sieci, którymi posługiwali się niegdyś rybacy. W okolicy Niechorza możemy znaleźć wiele atrakcji, znajdziemy tu Park Wieloryba, który warto odwiedzić z dziećmi. Możemy odwiedzić także aleję róż i zakochanych, jest to pomysł na romantyczne spacery we dwoje. W tutejszym oceanarium możemy zobaczyć rekina, jak również wielu innych przedstawicieli morskiej flory i fauny, mureny, węgorze czy też piranie.

W Niechorzu znajduje się także muzeum chłopska zagroda, jest to możliwość zobaczenia jak wyglądało na tych terenach życie w XVIII i XIX wieku, jest to chata zachowana w starym stylu, możemy niewiele dowiedzieć się o historii. Niedaleko w Rewalu znajduje się Bajkowa Chata, jest to miejsce gdzie dzieciaki mogą zobaczyć się z Królewną Śnieżką, obejrzeć kryptę Draculi oraz wiele innych atrakcji. Możemy skorzystać także z paintballa w pobliskim Trzęsaczu, mogą być to także markery dla dzieci o mniejszym kalibrze. Najważniejszą atrakcją jest piaszczysta plaża w Niechorzu, która strzeżona jest na odcinku 200 m, możemy wypoczywać na plaży wraz z dziećmi. Niechorze jako miasteczko turystyczne posiada wiele pensjonatów i hoteli, gdzie możemy zatrzymać się całą rodziną.

Znajdziemy tu także restauracje niechorze jako miasteczko nadmorskie może zaoferować wiele dań z ryb. Możemy spróbować zupy rybnej, potrawy marynarza z mintajem, oraz sosem borowikowym. Okolice Niechorza to także lasy, gdzie znajdziemy wiele świeżych grzybów, do tego restauracje oferują wiele dań z bardzo smacznymi prawdziwkami czy borowikami. Możemy spróbować tu także dań tradycyjnych, charakterystycznych dla tutejszej kuchni.