Przydatne porady dotyczące pielęgnacji skóry, które pomogą Twojej skórze na lepsze

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała, czuła się i pozostawała jak najmłodsza, musisz mieć kompleksową pielęgnację skóry.

Zobaczysz długoterminowe korzyści, jeśli poświęcisz czas na pielęgnację skóry. Jeśli zaniedbasz lub porzucisz rutynę pielęgnacji skóry, możesz być narażony na ryzyko rozwoju nieestetycznych lub niezdrowych chorób skóry.Upewnij się, że pijesz dużo i dużo wody. Chociaż wszyscy wiemy, że jest to dobre dla zdrowia i odżywiania, wielu, którzy mają świetną skórę, przysięga, że ​​jest to ich sekret doskonałej cery. Utrzymywanie nawilżenia skóry to jedna z wielu rzeczy, które dermatolodzy powiedzą Ci w dziesięciu przykazaniach dotyczących pielęgnacji skóry.Aby zapobiec wypryskom trądziku, spróbuj użyć produktów do pielęgnacji twarzy w aplikatorze w sprayu. Uniemożliwi to przenoszenie bakterii, olejków i potencjalnie drażniących substancji z dłoni na twarz podczas nakładania kremów przeciwsłonecznych lub środków nawilżających. Posiadanie twarzy bardziej wolnej od bakterii może z kolei zmniejszyć ryzyko wystąpienia pryszczy.Jeśli zamiast prysznica bierzesz kąpiel, nie przebywaj zbyt długo w wannie. Im dłużej twoje ciało jest zanurzone w wodzie, tym szybciej wysycha, co pozbawia go olejków, których potrzebuje dla optymalnego zdrowia. 10-15 minut to optymalny czas na kąpiel.W chłodniejszych porach roku należy nawilżać każdy suchy obszar ciała, aby ograniczyć łuszczenie. Spróbuj użyć kremu nawilżającego z witaminą E, który pomoże zmiękczyć skórę i poprawić jej teksturę. Jeśli słońce nie świeci, użyj kremu nawilżającego z filtrem SPF.Reżimy pielęgnacyjne różnią się w zależności od rodzaju skóry. Znajdź środek czyszczący, który działa dla Twojego typu i trzymaj się go. Jeśli masz tłustą lub mieszaną skórę, wypróbuj żelowe lub pieniące się środki czyszczące. Do skóry normalnej i suchej należy stosować środki oczyszczające na bazie kremów. Toniki są opcjonalne, ale zdziałają cuda dla Twojej skóry. Wypróbuj je i stamtąd.Nakładaj swoje produkty na wilgotną skórę, aby zmaksymalizować chłonność i skuteczność. Kiedy po prostu wychodzisz spod prysznica (lub łaźni parowej), Twoja skóra jest bardziej chłonna i gąbczasta niż wtedy, gdy jest sucha. Jest jednak jeden wyjątek. Przydatne porady dotyczące pielęgnacji skóry, które pomogą Twojej skórze na lepsze

Nie nakładaj kremu przeciwsłonecznego na bazie mineralnej na wilgotną skórę.

Otrzymasz nierówne pokrycie.Staraj się spać co najmniej 7 godzin każdej nocy. Jeśli regularnie nie śpisz wystarczająco dużo, Twoja skóra jest zwykle pierwszym organem, który wykazuje oznaki uszkodzenia. Niedobór snu może powodować bladość skóry o nierównym odcieniu, a pod oczami mogą pojawić się cienie.Skoncentruj swoją pielęgnację skóry na nogach. Rany i zadrapania na dolnych nogach goją się trochę i są podatne na infekcje. Stosowanie kremu nawilżającego może zapobiec tworzeniu się małych otworów i goleniu maszynką z paskami nawilżającymi.Dermatolodzy zaczęli zalecać codzienne przyjmowanie 1000 j.m. witaminy D3 w celu poprawy kondycji skóry. Od dawna wiadomo, że witaminy A i E przyczyniają się do zdrowia skóry, a teraz witamina D3 jest najnowszym suplementem na tej liście. Pamiętaj, aby najpierw skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić poziom witaminy D, a następnie w razie potrzeby rozpocząć codzienne przyjmowanie suplementu.Jeśli masz problem z łupieżem, ale nie możesz sobie pozwolić na pójście do salonu kosmetycznego na gorący olejek do skóry głowy, nadal możesz czerpać korzyści z głębokiego olejowania w luksusie swojego domu. Wystarczy kilka łyżek oliwy ze spiżarni, podgrzanej w kuchence mikrofalowej. Upewnij się, że olej nie jest zbyt gorący. Olejek nanieś na włosy i skórę głowy. Jeśli masz plastikową czapkę, zakryj nią głowę, aby zwiększyć wchłanianie. Pozostaw na około 20-30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Po zabiegu odkryjesz, że Twój łupież zniknął, a Twoje włosy są bardziej lśniące niż kiedykolwiek.Często zachowania, które zapobiegają problemom zdrowotnym, takim jak rak skóry, również pomagają zachować piękną skórę. Jeśli dobrze potraktujesz swoje ciało, zobaczysz różnicę.