Co musisz wiedzieć, wybierając ubezpieczenie samochodu

Kupowanie ubezpieczenia samochodu może wydawać się bardzo skomplikowane, ale jeśli wiesz, co robisz, możesz łatwo znaleźć polisę na swój samochód, która będzie do Ciebie pasować.

Jeśli nie wiesz, co robisz, możesz stracić dużo pieniędzy na polisie, która Ci nie pomoże. Nie martw się, poniższe wskazówki pomogą Ci tego uniknąć.Jeśli jedziesz do Kanady lub Meksyku, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Twoje amerykańskie ubezpieczenie samochodu nie obejmuje Cię w obcym kraju. Będziesz musiał wcześniej wykupić ubezpieczenie samochodu przez Internet lub w przygranicznym mieście lub mieście, z którego będziesz przejeżdżać do Kanady lub Meksyku.Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu jest mniejsza liczba pojazdów. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla kierowców, którzy korzystają ze swoich pojazdów mniej niż 12 000 mil rocznie. Jednak nie ulegaj pokusie, aby kłamać na temat przebiegu, ponieważ firma ubezpieczeniowa może zażądać dowodu, jeśli musisz złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek.Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić dużo pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, możesz zrezygnować z prawie każdego dostępnego ubezpieczenia, z wyjątkiem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni innych kierowców na drodze bardziej niż Ty, więc jest to wymagane dla wszystkich kierowców. Ale inne rodzaje ubezpieczenia nie są wymagane i możesz zaoszczędzić duże pieniądze, pozostawiając je.Jeśli jesteś starszym kierowcą, zapytaj firmę ubezpieczeniową, której szukasz, o zniżki za wiek. Jeśli masz historię bezpiecznej jazdy i jesteś w określonym wieku, większość firm ubezpieczeniowych zaoferuje Ci z tego tytułu zniżki. Najlepszy okres kursu to czas, gdy jesteś w wieku od 55 do 70 lat.Trzymaj się z dala od pojazdów z napisem „sport”. Wszystko, co dzieje się szybko, jest postrzegane negatywnie przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ może to wpłynąć na kierowców, aby podejmowali większe ryzyko, co z kolei kosztuje ich więcej pieniędzy. Unikaj sportowych pojazdów, chyba że chcesz, aby Twoje składki wzrosły.Dołącz do klubu samochodowego, aby uzyskać lepsze stawki i specjalne zniżki. Wiele z tych klubów współpracuje z różnymi firmami ubezpieczeniowymi, więc jeśli możesz dołączyć do jednego, możesz czerpać korzyści. Pamiętaj, aby wspomnieć swojemu agentowi, że jesteś członkiem tych klubów. Co musisz wiedzieć, wybierając ubezpieczenie samochodu

Nawet jeśli Twoja firma nie współpracuje z nimi, mogą nadal oferować niższą stawkę.Twój nastoletni kierowca może kwalifikować się do wielu zniżek, które mogą sprawić, że ubezpieczenie samochodu będzie bardziej przystępne, więc nie zapomnij zapytać.

Niektóre firmy dają zniżkę dobrym studentom z GPA powyżej 3.0. Składki Twojego nastolatka mogą również stopniowo spadać, ponieważ gromadzą one rekord bezpieczeństwa w prowadzeniu pojazdu. Kursy jazdy defensywnej i samochód z wieloma funkcjami bezpieczeństwa mogą również zapewnić tańszą polisę.Usuń holowanie z ubezpieczenia samochodu. Usunięcie holowania pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Właściwa konserwacja samochodu i zdrowy rozsądek mogą zapewnić, że nie będziesz musiał być holowany. Wypadki się zdarzają, ale są rzadkie. Zwykle wychodzi to trochę taniej w końcu zapłacić z własnej kieszeni.Nawet jeśli bardzo potrzebujesz pieniędzy, nigdy nie powinieneś wymyślać fałszywego roszczenia ani sprawiać, by szkody wyglądały na gorsze niż są. Twoja firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie zauważy, że próbujesz ich oszukać. Możesz mieć kłopoty, a Twoja składka może wzrosnąć z tego powodu. Pamiętaj, że masz do czynienia z profesjonalistami.Jak widać, kupno ubezpieczenia samochodu nie jest takie skomplikowane. Wymaga sporo badań, zadawania pytań i dostarczania dokumentacji, ale warto. Mając na uwadze powyższe wskazówki, powinieneś być mądrzejszy, jeśli chodzi o kupowanie ubezpieczenia samochodu dla swojego samochodu.